Hrvatska europski prvak u vaterpolu-foto

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je naslov europskog prvaka!

U finalu Europskog prvenstva u Zagrebu hrvatski igrači u potpunosti su nadigrali Talijane i slavili sa 7:3. Barakude su izvrsno otvorile susret i povele s 2:0, ali Talijani u posljednjim trenucima prve četvrtine izjednačuju na 2:2.
Tada je Hrvatska zaključala sve prilaze svojim vratima. Talijani nisu zabili pogodak više od 20 minuta, odnosno ostali su bez pogotka od kraja prve do sredine posljednje četvrtine, a u tom razdoblju su Samir Barać, Miho Bošković, Andro Bušlje, Maro Joković i Petar Muslim odveli Hrvatsku do nedostižnih 7:2. Talijani su do kraja susreta samo uspjeli smanjiti na 7:3.

Do kraja susreta Hrvatska je mirno održavala veliku prednost, a nakon što se prolomila sirena za kraj utakmice, počelo je ludilo u bazenu i izvan njega. Više fotografija možete pogledati u fotogaleriji